Sizi Arayalım

Hesap açmak istiyorum

VİOP Komisyon Oranlarımız İçin
Sizi Arayalım

İletişim Formu

Vakıf Yatırım  
  • Image
  • Image
Yasal Duyurular
Mevzuat Gereği Duyurular

MEVZUAT GEREĞİ DUYURULAR

Yetkili Olunan Hizmet ve Faaliyetler

Yatırım Hizmet ve Faaliyetlerimiz

1- İşlem Aracılığı Faaliyeti

2- Portföy Aracılığı Faaliyeti

3- Bireysel Portföy Yöneticiliği Faaliyeti

4- Yatırım Danışmanlığı Faaliyeti

5- Halka Arza Aracılık Faaliyeti

- Aracılık yüklenimi

- En iyi gayret aracılığı

6- Sınırlı Saklama Hizmeti

7- Yan Hizmetler

- Sermaye piyasaları ile ilgili danışmanlık hizmetleri sunulması

- Kredi ya da ödünç verilmesi

- Döviz hizmetleri sunulması

- Genel yatırım tavsiyesi sunulması

- Aracılık yüklenimi yürütülmesi ile ilgili hizmetlerin sunulması

- Finansman sağlanmasında aracılık hizmeti sunulması

- Servet yönetimi ve finansal planlama yapılması

Alınan Kişisel Verilerin Saklama Ve Kullanım Koşulları


Müşterilerimizden hesap açılışı sırasında iş akış prosedürlerimiz ve yasal mevzuat gereği alınan kimlik fotokopileri, adres teyit belgeleri, iletişim bilgileri gibi kişisel veriler ilgili emir iletim sistemi ve otomasyon uygulaması içinde saklanmakta, söz konusu verilere erişim yalnızca yetkili personel tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yatırımcı verilerini ve bunlardan türetilen verileri kurumsal saklama ünitelerinde ve yedekleme merkezinde saklamaktadır.

İnternet Şubesini kullanan müşterilerin kullanıcı adı ve şifreleri, hesap açılışından sonra müşteri tarafından elektronik ortamda oluşturulmaktadır. Sistemden verilen kayıt numarasının Kurum’a iletilmesi sonrasında oluşturulan şifre ve kullanıcı adı aktif hale getirilir. Her müşteri kendi şifre ve kullanıcı numaralarıyla yalnızca kendi hesabına erişim sağlayabilir. Şifresini unutan müşteriler, internet sitesinde yer alan “Şifrenizi mi unuttunuz” alanına kişisel bilgileri ile başvuru yapar ve başvurunun yetkili birim tarafından teyit edilip onaylanmasının ardından yeni oluşturdukları şifre ile sisteme giriş yapabilirler. Müşteri hesabına erişim bilgileri sadece hesap sahibi müşteriye özel olup; bu bilgiler başkası tarafından kullanılamaz ve sisteme başkası tarafından girilemez. Hesap şifrelerinin güvenliğinden yatırımcılar sorumludur. Yatırımcı; hesap şifresinin 3. Kişiler tarafından öğrenildiğinden şüphelendiği anda derhal Kurum’a bilgi vermek ve gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.

Tüm bilgi ve belgeler yasal mevzuat hükümlerine uygun şekilde ve sürelerde arşiv ve muhafaza edilmektedir.

Elektronik Ortamda Müşteriler Tarafından Yapılabilecek İşlemler İle Müşteriye Elektronik Ortamda Yapılacak Bildirimlere İlişkin Esaslar

Müşterilerin elektronik ortamda yapabilecekleri işlemler.

İnternet kullanıcı kodu, şifre vb. işlemlerin tanımı
Hesabı ile ilgili özel tanım ve bilgi girişleri
Hesap özeti, ekstresi, portföy durumu, maliyetler, kar zarar durumları, FİYAT BİLGİLERİ vb. hesap ile ilgili çeşitli raporlar.
Hisse senedi alım satım işlemleri, emir düzeltme, bölme, fiyat iyileştirme, iptal vb.
Yatırım fonları alış ve satış işlemleri ve bunlar ile ilgili sorgular.
EFT işlemleri ve sorgu ekranları(müşteri yalnızca daha önce hesabına tanımlattığı hesaba EFT gönderebilir)
Vakıfbank’ta bulunan kendi Bankomat hesabına virman.
Halka arz ile ilgili , talep giriş, izleme ve iptal gibi işlemler.
Viop ile ilgili emir işlemleri, giriş, iptal, sorgular vb.
KAS emir giriş, iptal, düzeltme ve hesapla ilgili sorgular vb.

Müşterilere elektronik ortamda yapılabilecek bildirimler.

Müşterilerin hesaplarına tanımlatmış oldukları mail adreslerine portföy, ekstre ve SPK, BİAŞ vb. resmi kurumların, zorunlu tuttuğu yasal bildirimler yapılabilir

 
İletişim - SSS - İnternet Sitesi Kullanım Koşulları - Çerez Politikası - Gizlilik Politikası  
BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİAŞ’ne ait olup, tekrar yayınlanamaz.
BİST isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
 

Çekince
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, yatırım ve kalkınma bankaları ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde ve yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır.
Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir.
Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

BİST Çekince İbaresi
BİST isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİAŞ'ne ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri FOREKS tarafından sağlanmaktadır. Sayfamızdaki finansal veriler en az 15 dakika gecikmelidir.

BIST Disclaimer
The Borsa İstanbul does not make any representations, warranties or guarantees, express or implied, regarding the accuracy or completeness of this information. The information issued by the BİST with the express condition, to which everyone using it accepts, that no obligation, responsibility or liability shall be incurred by the BİST for any loss or damage whatsoever, whether incidental, special, indirect or consequential, in connection with, caused by or arising from any use of, or reliance on, this information. The share information data of the web site of Vakıf Yatırım is provided by Foreks. BİST Pricing information is minumum at least 15 minutes delayed.