Sizi Arayalım

Hesap açmak istiyorum

VİOP Komisyon Oranlarımız İçin
Sizi Arayalım

İletişim Formu

Vakıf Yatırım  
  • Image
  • Image
Hisse Senedi
Sabit Getirili Menkul Kıymetler ve Repo
VİOP
Kurumsal Finansman Hizmetleri
Takas, Saklama ve Operasyon İşlemleri
MKK Kaydileştirme Hizmetleri


KURUMSAL FİNANSMAN HİZMETLERİ

Vakıf Yatırım Kurumsal Finansman Bölümü, tecrübeli kadrosu ile  , yenilikçi yaklaşımı, güçlü insan kaynakları ve önde gelen konumu ile kurumsal finansman alanında trendleri belirlemeye, yeni fırsatlar yaratmaya devam edecektir.

Vakıf Yatırım  kaynak gereksinimlerini iç ve dış sermaye piyasalarından en uygun şart ve yöntem ile sağlayabilmeleri için danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunmaktadır.

Vakıf Yatırım kuruluşundan bu yana ülkemizde gerçekleştirilen birçok halka arzda yer almış, acente olarak yaygın Vakıfbank şubelerini kullanarak ülkemiz sermaye piyasalarının tabana yayılmasına ve gelişmesine önemli katkıda bulunmuştur.

Vakıf Yatırım Tarafından Verilmekte Olan Kurumsal Finansman Hizmetleri;

HALKA ARZ

Halka arz adaylarına yeniden yapılanma ve halka arz hazırlığı konularında stratejik danışmanlık

şirketlerin birincil halka arzlarında danışmanlık ve aracılık

İMKB'de işlem gören şirketlerin blok satışlarına aracılık

İMKB'de işlem gören şirketlerin ikincil halka arzlarında danışmanlık ve aracılık

İMKB'de işlem gören şirketlerin blok satışlarına aracılık

şirket Alım ve Satımı, Birleşme ve Bölünme, Değerleme ve Fizibilite, Stratejik ve Finansal Ortaklık Danışmanlığı

Hedeflenen büyüme için gerekli finansman kaynağını sağlayacak finansal ortak bulunması

Teknolojik gelişme ve dünya pazarlarında büyüme sağlayacak stratejik ortak bulunması

Birleşme ve satın alma modelinin kurulması

Birleşme ve satın alma müzakerelerinin yürütülmesinde danışmanlık

Gayrimenkul danışmanlığı

şirket değerlemeleri

Sektör analizleri

BORÇLANMA ARAÇLARI

Tahvil ve bono ihraçlarına aracılık (Halka arz veya nitelikli yatırımcılara tahsisli satış şeklinde)

Halka Açılmasının Sağlayacağı Faydalar

Ucuz Finansman:Halka arz firmalar açısından kaynak sağlama maliyeti en düşük araçtır.

Özkaynak Finansmanı:Firmaların özkaynak yetersizliği dolayısıyla yabancı dış kaynak kullanmak zorunda olmaları özellikle faiz ve kurlarda aşırı oynaklıkların meydana geldiği kriz dönemlerinde firmaların hayatiyeti açısından büyük bir tehlike arzetmektedir. Halka arz ise dış kaynak olmaması nedeniyle firmalar için finansal yapılarını sağlamlaştıran bir finansman yöntemidir.

Likidite:Halka açık şirketlerin hisse senetlerinin Borsa'da işlem görmekte olup, ortaklarının sahip oldukları hisse senetlerini piyasa fiyatından satabilme imkanını vermekte, ayrıca kredi teminatı olarak gösterilmesi durumunda kredi verenler açısından hisse senedinin likit olması avantaj sağlamaktadır.

Kurumsallaşma: Halka açık şirketlerin yatırımcılarına, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na ve Sermaye Piyasası Kurulu'na karşı sorumlulukları bulunmakta olup, Mevzuat içerisinde şirketlerin daha şeffaf, disiplinli, sürekli kontrol edilen ve raporlanabilen bir yapıya kavuşmasına olanak sağlamaktadır.

Kredibilite: Halka açılma ve şirket hisselerinin Borsa'da işlem görmesi, şirket'in kredibilitesini olumlu etkilemekte ve şirket farklı finansal araçları kullanarak da borçlanma imkanı bulabilmektedir.

Tanınma: şirketin halka açılması sonucunda borsada işlem görmesi sonucunda yayın kuruluşları vasıtasıyla kamuoyunda daha tanınır hale gelmektedir. Bu sayede şirket bedel ödemeksizin reklam yapmış olmaktadır.

VKY Tarafından Yapılan Halka Arzlar 


Daha fazla bilgi ve sorularınız için;

Vakıf Yatırım Kurumsal Finansman Bölümü

Tel: (0212) 352 35 77

 
İletişim - SSS - İnternet Sitesi Kullanım Koşulları - Çerez Politikası - Gizlilik Politikası  
BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİAŞ’ne ait olup, tekrar yayınlanamaz.
BİST isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
 

Çekince
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, yatırım ve kalkınma bankaları ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde ve yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır.
Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir.
Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

BİST Çekince İbaresi
BİST isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİAŞ'ne ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri FOREKS tarafından sağlanmaktadır. Sayfamızdaki finansal veriler en az 15 dakika gecikmelidir.

BIST Disclaimer
The Borsa İstanbul does not make any representations, warranties or guarantees, express or implied, regarding the accuracy or completeness of this information. The information issued by the BİST with the express condition, to which everyone using it accepts, that no obligation, responsibility or liability shall be incurred by the BİST for any loss or damage whatsoever, whether incidental, special, indirect or consequential, in connection with, caused by or arising from any use of, or reliance on, this information. The share information data of the web site of Vakıf Yatırım is provided by Foreks. BİST Pricing information is minumum at least 15 minutes delayed.