Sizi Arayalım

Hesap açmak istiyorum

VİOP Komisyon Oranlarımız İçin
Sizi Arayalım

İletişim Formu

Vakıf Yatırım  
 • Image
 • Image
Hesap Açma
Yasal Duyurular
Duyurular/Halka Arzlar
Gayrimenkul Sertifikaları
Sıkça Sorulan Sorular
Yatırım Hizmet ve Faaliyetlerimiz
Öneri ve Şikayetler
 Gayrimenkul Sertifikaları

GAYRİMENKUL SERTİFİKALARI

Gayrimenkul Sertifikasının Tanımı

 •  Gayrimenkul Sertifikası; inşa edilecek veya edilmekte olan bir projenin finansmanında kullanılmak üzere ihraç edilen menkul kıymetlerdir.

 •  Gayrimenkul Sertifikası yatırımcılara sertifika biriktirerek konut sahibi olma veya gayrimenkul değer artışından sertifika aracılığıyla faydalanarak yatırım yapma fırsatı vermektedir. 


 •  Sertifikalar Borsa İstanbul’da işlem görecek ve yatırımcılar ikinci elden alarak sertifikalarını istedikleri kadar artırma, isterlerse de borsada satıp getiri elde etme imkanına sahip olacaktır. 


 •  TOKİ tarafından ihraç edilen projelerde inşaatın tamamlanması TOKİ’nin güvencesi altındadır. 


Gayrimenkul Sertifikasının İşleyişi

 •  Projede gayrimenkul sertifikası çıkarılacak bölümler seçilir, 


 •  Hangi daire için kaç adet sertifika toplanması gerektiği belirlenir. 


 •  Sertifikalar halka arz edilerek fon toplanır ve fonun yetkili kurumda blokajı yapılır,

 •   Halka arz sonrası sertifikalar borsada işlem görmeye başlar ve aynı zamanda inşaat ilerlemesine göre fon parça parça inşaatçıya aktarılır, 


 •  İnşaata ilişkin satışlar ve gelişmeler düzenli şekilde KAP aracılığıyla yatırımcılara duyurulur, 
 


 •  Yatırımcılar borsadan ek sertifika alarak ev/ofis mülkiyetini alır, (satış sözleşmesi veya tapu tahsisi yolu ile) - ASLİ EDİM 


 •  Yeterli sertifikası olmayan veya ev/ofis almak istemeyen yatırımcılara sertifikalarının karşılığı, ilgili ev/ofislerin açık artırma yöntemiyle satılmasıyla ödenir. Açık artırmada da alıcı olmaması durumunda ihraççı son 3 ayda oluşan ortalama fiyattan veya söz konusu fiyatın sağlıklı olmadığı görüşü oluşursa yapılacak ekspertiz değerinden ihraççı tarafından satın alınır. - TALİ EDİM

 Park Mavera III projesi hakkında bilgi

 Proje görselleri

 Projenin konumu

 Proje Bölgesindeki Yatırımlar

 Projenin Kat Planları

 İhraca Konu B2/C2/D2 Bloklardaki Daire Detayları

 Gayrimenkul Sertifikası Nedir?

 Sık Sorulan Sorular için tıklayınız.

 Gayrimenkul Sertifikası Risk Bildirim Formu

 Konsorsiyum Üyesi Aracı Kurumlar için tıklayınız

 
İletişim - SSS - İnternet Sitesi Kullanım Koşulları - Çerez Politikası - Gizlilik Politikası  
BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİAŞ’ne ait olup, tekrar yayınlanamaz.
BİST isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.
 

Çekince
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, yatırım ve kalkınma bankaları ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde ve yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır.
Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir.
Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

BİST Çekince İbaresi
BİST isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİAŞ'ne ait olup, tekrar yayınlanamaz. Piyasa verileri FOREKS tarafından sağlanmaktadır. Sayfamızdaki finansal veriler en az 15 dakika gecikmelidir.

BIST Disclaimer
The Borsa İstanbul does not make any representations, warranties or guarantees, express or implied, regarding the accuracy or completeness of this information. The information issued by the BİST with the express condition, to which everyone using it accepts, that no obligation, responsibility or liability shall be incurred by the BİST for any loss or damage whatsoever, whether incidental, special, indirect or consequential, in connection with, caused by or arising from any use of, or reliance on, this information. The share information data of the web site of Vakıf Yatırım is provided by Foreks. BİST Pricing information is minumum at least 15 minutes delayed.